A Boxer kölyök
Miután hazavisszük, 3-4 nap alatt megszokja új környezetét. Ekkor már elkezdhetjük a nevelését. Nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy alapvetően mindig következetesnek kell lennünk. Ne tűrjük el egyik nap azt a neveletlenséget, amelyért másik nap megszidjuk.Például ha akármilyen tárgyunkat megrág, oda kell vinnünk és intő mozdulattal mondogatnunk a parancs szavakat: nem szabad, pfúj, roszz kutya, stb. Saját tapasztalatom, hogy az én kutyám, July, erre a parancs szóra leül és abba hagyja a rosszalkodást.Fontos tudni, hogy ha nem az adott pillanatban szólunk rá, akkor hagyjuk az intést és semmi esetre se büntessük meg, mert nem fogja érteni, hogy miért szólunk rá.
A parancsszavak tanítása
(mire kell odafigyelnünk)
Itt nem fogom külön leírni az ül és a fekszik tanítását, mert nem lényeges ezt mindenki másképp csinálja,mert a kutyák is mások, de segítek elkezdeni.Ezek közül a legfontosabb, hogy kedvencünk megtanulja a nevét, hogy magunkhoz tudjuk hívni. Mikor tanítjuk arra, hogy hívásra jöjjön, nagyon oda kell figyelni, hogy semmiképpen se szidjuk meg, még ha nem is hallgat ránk. Ha odahívjuk magunkhoz és jól leszidjuk, akkor a kutyának rossz élménye lessz ezzel a vezényszóval kapcsolatban és nem fog ránk hallgatni vagy félve és nehezen fog hozzánk jönni. A legegyszerűbb eleinte nasival odacsalni magunkhoz a parancsszót mondogatva. A nasi minden parancsszónál hatásos. Ez legyen olyan, amit nem rág a kutya csak nyeli, mert ha rág, akkor nem ránk figyel és akkor értelmetlen amit csinálunk. Ilyen nasi Pl a virsli karika. A nasi mellett elengedhetetlen a dícséret és a símogatás. Persze ezt se vigyük túlzásba, hiszen a nagy viháncolás közben szintén nem figyel ránk és megfeledkezik a tanulásról, így szintén értelmetlenné válik az erőfeszítésünk. A parancsszavak és a dícsíret hangsúlya közti különbség nagyon lényeges. Ügyeljünk arra, hogy a parancsszó mindig határozott és tekintélyt parancsoló legyen és ne nyújtsuk el. Ezzel ellentétben a dícsérő szevek nyugalmat és elégedetséget,szeretetet sugározzanak, mintha egy kisbabával beszélnénk, persze nem nagyi módra az sem vezet semmi jóra. A boxer nagyon okos kutyafajta, akár 10 perc alatt is képes elsajátítani egy parancsszót, viszont nagyon játékos is.
Pórázra szoktatás és a sétáltatás
A pórázra szoktatást már 3-4 hónapos kortól el lehet kezdeni. Fontos, hogy az első sétáltatás alkalmával, ha nem akar sétálni, nem is szabad erőszakoskodni és rángatni, mert rossz élménye lessz ezzel kapcsolatban. 1 éves koráig nem szabad őket futtatni és lépcsőztetni, mert porc(korong) kopáshoz vezethet. Sétálni is csak annyit kell, amennyit a kutyus igényel.Mivel a boxer egy barátságos fajta, ezért a póráz nélküli sétáltatás sem jelent gondot neki. Az már más kérdés, hogy a törvény mit enged és mit nem.
Szobatisztaság
Nagyon fontos, hogy ezt is 3-4 hónapos korban kezdjük el.Erre több féle módszer is van. - Tegyünk le házunkban minél több újságpapírt, hogy kutyánk arra piszkítson.Ha elvégezte a dolgát a papírt vigyük ki az udvarra, ugyanis a kutya oda piszkít, ahhol érzi a saját szagát. Ha látjuk, hogy olyan helyre akarja a dolgát végezni,ahol nincs papír, akkor fogjuk meg és vigyük a legközelebbi papírra. -Egy másik módszer, ha rajtakapjuk a kutyát és tekintélyesen rászólunk. Érzékelni fogylya,hogy rosszat csinál. Ebben a pillanatban fogjuk meg és vigyük ki az udvarra. - Vagy ha mindezekre nincs idő és a pénztárcánk megengedi, akkor vásároljunk kutyapelenkát. Aki még nem hallott volna róla, most elárulom, hogy ez nam olyan pelus amit a kisbabák használnak. Ezt a földre kell teríteni, hogy a kutya arra végezze a dolgát. Ez egy bizonyos illatanyagot ad ki, ami vonza a kutyát. Ennek hátránya, hogy egy darab nagyon kevés ideig használható. Pisilés esetén 2-3 alkalom, kakilás esetén 1 alkalom.
Csibészeltetés
Mielőtt elkezdenénk csibészeltetni kedvencünket, tudnunk kell, hogy ez akár hátrányhoz is vezethet, nagyon agresszívvá válhat kutyánk. Viszont ezzel elérhetjük, hogy az idegeneket elrettentse és tekintélyt szerzünk ezáltal kutyánknak.A legegyszerűbb mikor fogunk egy plüssállatot, elkezdjük vele ingerelni, eldobjuk és mondjuk a parancsszót, Pl csípd meg, fogd meg, stb. Ezt tetszőlegesen ki lehet választani. Ha ez meg van és megy neki, akkor ugyanúgy marad a plüssel való ingerlés, de most nem simán el kell dobni, hanem egy nagyobb távolságra elhelyezni, visszamenni a kutyához és inteni, hogy fogja meg. Ha eléggé haragszik szegény plüssállatra, akkor rá fog támadni és innentől kezdve már akármire vagy akárkire rámutatunk és intjük a megfelelő parancsszóval meg fogja támadni.De a csibészeltetés mellett fontos megtanítani neki a marad és a hagyd ott vezényszavakat, ugyan is ha nam akarunk másnak ártani a kutyánk által fontos, hogy ezt is megtanulja és hallgasson is már az első intőszóra.
Ui.: A leírtak hosszab kísérletezés által kialakult tapasztalatok mások és általunk.